PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 24.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Poznejte Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek - Karlovský kostel, fojtství, muzeum, Panský dům a mnoho dalších pamětihodností. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi známá střediska turistického a lyžařského ruchu. Hřebeny a svahy hor vybízejí v létě k turistice a jízdě na kole. V zimě uvítají lyžaři nespočet lyžařských vleků a několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Přes dvě desítky hotelů, restaurací a penzionů jsou schopny nabídnout své kvalitní služby a pohostinnost.
Vedení naší obce se neustále snaží vylepšovat služby v cestovním ruchu, a proto v letošním roce, pro lepší orientaci návštěvníků Velkých Karlovic, byly vydány orientační mapy Velké Karlovice v měřítku 1:44000. Instalováno bylo devět rozcestníků, které označují směry k nejdůležitějším objektům v obci a dále tři velkoformátové mapy.
Bližší informace obdržíte, navštívíte-li informační centrum, které bylo zřízeno obecním úřadem jako jedno z prvních v okrese Vsetín. Provoz informačního centra je celoroční. S radostí můžeme konstatovat, že návštěvnost se neustále zvyšuje. V průběhu letní rekreační sezony se zájem o služby informačního centra ve srovnání s minulým létem zvýšil o sto padesát procent. Informační centrum se nezabývá pouze informacemi o službách, turistice a kulturních památkách, ale je v mnoha případech hlavním pořadatelem kulturních akcí pro veřejnost a školní mládež. Pořádá výstavy, jednodenní skupinové zájezdy, společenské a jazykové kurzy, besedy, zajišťuje svoz rekreantů, ubytování, exkurze, pomáhá při organizaci různých soutěží apod. Zkrátka, činnost informačního centra je velmi rozmanitá.

Platnost obrázku vypršela.

Nedílnou součástí informačního centra je knihovna. Ve své činnosti se navzájem doplňují. Od roku 1991 sídlí společně v nově postavené budově. Krásný interiér knihovny poskytuje příležitost k příjemnému posezení a odpočinku při výběru knih a časopisů z celkem velkého a pestrého knihovního fondu, který je průběžně doplňován. Součástí knihovny je malá pobočka v údolí Jezerném. Knihovna spolupracuje se dvěma místními školami a mateřskou školou, připravuje pro ně různé literární besedy a knihovnické akce. V letošním roce jsme se zařadili do soutěže "Putování s valašským pasem", kterou zorganizovala agentura Namaste. I tato soutěž přispěla k vyššímu počtu návštěvníků v obci a v informačním centru.
Jelikož jsme obec, která hraničí přímo se Slovenskou republikou, vzrůstá řada dotazů, jak je to u nás s turistikou hlavně v oblasti Javorníků. Jednoduše řečeno, pro turisty bez problémů. Javorníky - zelená hranice stačí občanský průkaz, celní přechod v údolí Léskové, cestovní pas musí mít jen občané z třetích zemí.
Díky tomu, že jsme členy Asociace turistických informačních center České republiky, získáváme přehled o činnosti z jiných míst a řada jejich nápadů nás inspiruje. Jsme velmi rádi, že vychází Zpravodaj, protože ne vždy se můžeme zúčastnit setkání informačních center a přesto se dozvíme, co se i jinde v turistickém ruchu děje.

Františka Dalecká

IC Velké Karlovice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA